TÉMA Cirhóza

Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Chronická virová hepatitida, NS

autor: Janinka1989 02.10.2011 13:28

B189 Chronická virová hepatitida, NS ?? řeknete mi prosím o tom někdo něco víc,? Toto je diagnoza mého tatínka? a nikde k tomu nic nepíší.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 05.10.2011 23:52
  Virová hepatitida je zánětlivé onemocnění jater. Pokud přetrvává déle než 6 měsíců, nazývá se chronická. Takový vývoj bývá u hepatitid typu B,C a D. Pacient s tímto onemocněním nemusí mít výrazné projevy nemoci, často jen nespecifické příznaky - únava, nechutenství, nevolnost, bolesti svalů a kloubů...Problém je však v tom, že virus v těle dále přetrvává a postupné změny v játrech mohou dospět do cirhózy a rakoviny. Proto je důležité, aby pacient užíval protivirové léky, které významně snižují riziko těchto komplikací.

Adresář

Diskuze na téma Cirhóza

Píšeme jinde
 • Gastromapa Lukáše Hejlíka zavítala do Luhačovic!

  Gastromapa Lukáše Hejlíka zavítala do Luhačovic!

  Čtyřchodové menu ve funkcionalistickém prostředí? Bílá čtvrť do Luhačovic nalákala i Gastromapu Lukáše Hejlíka. Přesně jde o jednu z funkcionalistických vil Bohuslava Fuchse z 30. let minulého století, kde se na prvorepublikovou tradici snaží navázat Restaurace Republika.

 • Recept na skotská vejce krok za krokem

  Recept na skotská vejce krok za krokem

  Skotská vejce jsou vejce obalená v mletém mase, strouhance a následně smažená či pečená v troubě. Někdo je zná pod označením pštrosí vejce. Dnes si je připravíme krok za krokem.Zdravě.cz na Facebooku