TÉMA Cirhóza

Chronická virová hepatitida, NS

autor: Janinka1989 02.10.2011 13:28

B189 Chronická virová hepatitida, NS ?? řeknete mi prosím o tom někdo něco víc,? Toto je diagnoza mého tatínka? a nikde k tomu nic nepíší.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 05.10.2011 23:52
  Virová hepatitida je zánětlivé onemocnění jater. Pokud přetrvává déle než 6 měsíců, nazývá se chronická. Takový vývoj bývá u hepatitid typu B,C a D. Pacient s tímto onemocněním nemusí mít výrazné projevy nemoci, často jen nespecifické příznaky - únava, nechutenství, nevolnost, bolesti svalů a kloubů...Problém je však v tom, že virus v těle dále přetrvává a postupné změny v játrech mohou dospět do cirhózy a rakoviny. Proto je důležité, aby pacient užíval protivirové léky, které významně snižují riziko těchto komplikací.

Adresář

Diskuze na téma Cirhóza

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku