TÉMA Cirhóza

Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Chronická virová hepatitida, NS

autor: Janinka1989 02.10.2011 13:28

B189 Chronická virová hepatitida, NS ?? řeknete mi prosím o tom někdo něco víc,? Toto je diagnoza mého tatínka? a nikde k tomu nic nepíší.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 05.10.2011 23:52
  Virová hepatitida je zánětlivé onemocnění jater. Pokud přetrvává déle než 6 měsíců, nazývá se chronická. Takový vývoj bývá u hepatitid typu B,C a D. Pacient s tímto onemocněním nemusí mít výrazné projevy nemoci, často jen nespecifické příznaky - únava, nechutenství, nevolnost, bolesti svalů a kloubů...Problém je však v tom, že virus v těle dále přetrvává a postupné změny v játrech mohou dospět do cirhózy a rakoviny. Proto je důležité, aby pacient užíval protivirové léky, které významně snižují riziko těchto komplikací.

Adresář

Diskuze na téma Cirhóza

Píšeme jinde
 • Videorecept Česnekový chléb

  Videorecept Česnekový chléb

  Recept na zdravý domácí chléb z žitné mouky, semínek a česneku si rozhodně zamilujete! Ta vůně, chuť a křupavá kůrka, navíc nebude potřeba domácí pekárny.

 • Quinoa - jak si na ní pochutnat?

  Quinoa - jak si na ní pochutnat?

  V posledních letech se stala quinoa velmi oblíbenou surovinou i v našich kuchyních, a to především díky nutričním hodnotám a snadné přípravě. Z této bezlepkové suroviny se používají nejčastěji celá semena, ale mele se také na mouku. Je skvělým zdrojem vitamínů a obsahuje též vysoké procento rostlinných bílkovin.Zdravě.cz na Facebooku